Witaj w Strefie Nerdozy, gdzie zwykłe rzeczy nie dzieją się zbyt często!

 

Drogi Wędrowcze,

jeżeli dotarłeś tak daleko, to znaczy, że żądny jesteś RPGowych treści. Z radością oznajmiamy, że DOBRZE TRAFIŁEŚ! A nawet – TRAFIŁEŚ KRYTYCZNIE (ha!)

Trafieni Krytycznie to inicjatywa, którą współtworzą trzy osoby: CzareK, DonHuberto oraz Xelos. Łączy nas (przynajmniej!) jedno: zamiłowanie do gier fabularnych, zarówno tych tradycyjnych – papierowych – jak i tych komputerowych. Słowem – totalna nerdoza. Nie jesteśmy bynajmniej światowej sławy autorytetami w tej dziedzinie (szok!), ani też nie posiadamy żadnego zawodowego powiązania z branżą tego typu gier (niedowierzanie!). My po prostu lubimy grać i o tych grach rozmawiać oraz dzielić się swoimi opiniami z innymi. Tylko tyle i aż tyle.

 


Trafieni Krytycznie to przede wszystkim zapisy z naszych sesji. Znamy się od wielu lat i wspólnie przeżyliśmy już mnóstwo RPGowych przygód – zarówno tych przy stole jak i na ekranie komputera. Przechodzenie w trybie wieloosobowym Baldurów dopakowanych mnóstwem modów – tak się kiedyś młodzież bawiła po nocach! Za pośrednictwem Trafionych Krytycznie chcemy się teraz tą rozrywką podzielić z innymi. Żeby była jasność – nie posiadamy profesjonalnego sprzętu czy studia, w którym moglibyśmy nagrywać nasze spotkania. Bo i nie to jest naszym priorytetem – my nadal chcemy się po prostu dobrze bawić, a dopiero przy okazji udostępniać to szerszej publice. Z tego powodu zapewne nie raz (a może i nie dwa) zdarzy się, że jakość audio/wideo naszych materiałów nie będzie stała na najwyższym możliwym poziomie (eufemizm). Ba – nie dajemy gwarancji, że czasem nie będzie po prostu chujowo. Proszę wtedy zbytnio na nas nie bluzgać, a przypomnieć sobie, że w pierwszej kolejności jesteśmy po prostu grupą kumpli grających w RPGi. A cała ta otoczka jest dla nas miłym dodatkiem i dopełnieniem zabawy ;)

 


No dobra, ale co dokładnie u nas znajdziecie? Po pierwsze: nasze słowo pisane, nazywane potocznie – i mocno na wyrost – felietonami. Naszą intencją jest, aby pojawiające się tutaj teksty/wypowiedzi były dosadne oraz konkretne, pozbawione tak wszechobecnego w dzisiejszych czasach ‘elementu pierdolenia’ (wybaczcie ten brutalny kolokwializm). Bez owijania w bawełnę, szczypania się w język i – jak mawiał klasyk – lizania się po fiutach. Dalej mamy nasz Miniaturowy Podcast Melfa, w ramach którego raz na jakiś czas gadamy o wszystkim, co luźno związane z grami fabularnymi. Poziom nerdozy sięga wtedy zenitu, więc jest to raczej rozrywka dla osób odważnych (bądź zdesperowanych ;)). Jest też w końcu wspomniany już crème de la crème, czyli zapisy z naszych sesji w ramach dwóch ogrywanych przez nas kampanii w systemie Earthdawna. Do tego raz na jakiś czas udostępniamy bonusową treść, zazwyczaj w postaci filmików.

Wszystkie wymienione powyżej treści publikowane są raczej spontanicznie, tj. nie mamy z góry ustalonego grafiku co i kiedy wrzucać na stronę. Z tym, że staramy się, aby przynajmniej co weekend lądował u nas jakiś dłuższy materiał (sesja lub podcast). Ale generalnie strzeżcie się, bo nie znacie dnia ani godziny!

 


I to w zasadzie tyle. Tych co bardziej dociekliwych może jeszcze zainteresować strona Autorzy, gdzie przedstawiamy się nieco dokładniej. Wszelkie dane kontaktowe znajdziecie z kolei tutaj.

Aha – no i śmiało zakładajcie konta na naszej stronie, bo dzięki temu będziecie mogli zostawiać komentarze pod wpisami! Naprawdę liczymy na merytoryczną dyskusję! Wszak:

 

Pozdrawiamy i do zobaczenia/usłyszenia/poczytania!
Trafieni Krytycznie